Thrash – Netflix

Ei kirjoiteta tämän leffan nimeä Trash, mutta olisi aivan hyvin voitu kirjoittaa, sen verran nimittäin roskaa oli nyt kyllä valitettavasti tämä Netlixin uutuus. No, näitä katastrofielokuvia ja haita on nyt ihan tarpeeksi taas viime aikoina nähty, ja tämä nyt ei kyllä niiden kärkeen pääse millään. Tarina ylipäätään on niin tylsä, etten oikein tiedä mitä tekijät ovat tässä ajatelleen. Kylään tulee valtava myrsky, jonka vangiksi jää pari asiantuntijaa, ja sitten kuoreen päälle kauhuleffa. Hmm.. Joo, no olisätään siihen vielä yksi raskaus ja pattereiden loppuminen lampusta niin kaikkia varmasti jännittää!

No ei jännittänyt, eikä tästä leffasta kyllä jäänyt nyt jälkipolville oikein mitään kerrottavaa. Edes äänet eivät tai kuva eivät tästä pahemmin mitään jättänyt kerrottavaa. Tokihan ne hait tulee ovesta sisään heti kun oven avaa ja kellariinkin osaavat uida, mutta tuskin ehtivät ihmistä siinä välissä puremaan. Rotten tomatoesin popparit huutaa 25 prosenttia eikä ne nyt muuallakaan paljon paremmalta näytä, että jätetään tämä leffa nyt elämään omaa elämäänsä. En voi suositella.

Tuli muuten tuossa taas hieman päiviteltyä niitä kuuluisia johtojakin. No, auttoiko, eipä varsinaisesti, mutta kuten aina sanonut, ihan halvimpia ei kannata koskaan hankkia, mutta se seuraava tasokin riittää jo aika pitkälle. Nyt vaihdoin subbareihin menevät Nediksen kaapelit hieman laadukkaampiin, Rolandin Black kaapeleihin, joita oikeastaan kaikki XLR-johdot jo alkaa itsellä olemaan. Ne ovat tukevia, hyviä ja toimivat loistavasti. Humina subbareista ei näillä kadonnut, mutta syytä ovat muualla. Yritin nostaa hieman subbarien gaineja Behringereistä, mutta se tuottaa Trinnovin kanssa vain suhinaa. Eli Gainit takaisin entiselleen ja sieltä se suhinakin sitten taas poistui. Äänien kanssa pelaaminen on välillä kyllä sellaista rakettitiedettä että..

Jätä kommentti